• TurkishEnglishGermany

BİZDEN HABERLER

Safranbolu Kıtırı’na Coğrafi İşaret Tescil Belgesi

Safranbolu Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren, Safranbolu Kültür ve Eğitim Merkezi’nde (SAKEM) üretilen Safranbolu Kıtırı coğrafi işaret tescil belgesi aldı.

Safranbolu Kıtırı coğrafi işaret başvurusu, Türk Patent ve Marka Kurumu Coğrafi İşaret ve Geleneksel Ürün Adı Bülteni’nde yayımlanmasının ardından tescile hak kazandı.
Türkiye’nin yöresel ürünleri arasında yer alan Safranbolu Kıtırı, coğrafi işaret tescil belgesiyle koruma altına da alınmış oldu. Safranbolu Kıtırı, TÜRKPATENT tarafından onaylanan logo ile de satışa sunulabilecek.

SAKEM’ de hazırlanan, safran, badem, fındık, fıstık ve unla yapılan ve tazeliğini uzun süre koruyabilen ürün, zengin içeriğe ile Safranbolu’nun değerleri arasındaki yerini koruyacak.
“Son yıllarda yöresel ürünlerin korunması ve ekonomik anlamda güçlenmesine yönelik yapılan çalışmalar sayesinde coğrafi işaret tesciline hak kazanan Safranbolu Kıtırı kentle özdeşleşmiş oldu” ifadelerine yer veren Safranbolu Belediye Başkanı ve Batı Karadeniz Kalkınma Birliği Meclis Başkanvekili Elif Köse, ‘’Kentimizin değerleri arasında yerini alan tescilli ürünümüz bundan sonra daha geniş kitleler tarafından tadılarak yaygınlaşacak. Safranbolu’muza hayırlı olsun’’ dedi.

07 Ocak 2021 815 okunma
admin

Bu yazarın açıklaması maalesef yok.

BENZER YAZILAR

Amiral gemisinde festival coşkusu

Türkiye 6 Kanyon ve Doğa Sporları Fe tivali 10 - 13 Ağu to tarihlerinde Ka tamonu Pınarbaşı’nda gerçekleşti Fe tivalin onur konuğu i e ilçenin gururu Tarım ve Orman Bakanı İbrahim...

Bartın’ın yeni başkanı Fırıncıoğlu

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın’ın 2023 Genel Seçimlerinde Milletvekili Adaylığı için 2009 yılından bu yana ürdürdüğü Belediye Başkanlığı görevinden i tifa etme inin...

Başkan Özlü mega projelerine devam ediyor

Düzce Belediye Başkanı ve Batı Karadeniz Kalkınma Birliği Başkanı Dr Faruk Özlü’nün 3,5 yıldır üzerinde çalıştığı ve şehir merkezi içme uyu teminin ke inti iz, ağlıklı...

YORUM YAP