• TurkishEnglishGermany

BİZDEN HABERLER

Rota ‘Suharladı Şelalesi’ oldu

Bolu Belediyesi’nin katkılarıyla düzenlenen doğa yürüyüşleri devam ediyor. Etkinlikler kapsamında son rota, ‘Suharladı Şelalesi’ oldu. 43 doğasever, Bolu şehir merkezine 135 kilometre uzakta keşfedilmeyi bekleyen Suharladı Şelalesi’ne doğa yürüyüşü yaptı.

Türkiye’nin uluslararası işaret sistemiyle belirlenen en uzun yürüyüş parkurlarına sahip olan Bolu’da, her hafta farklı bir doğa yürüyüşü düzenleniyor.

Bolu Belediyesi ile Bolu Doğa Deneği işbirliğinde düzenlenen etkinlikler kapsamında bu hafta rota, ‘Tabiatın Kalbi’ Bolu’nun bugüne kadar keşfedilmemiş şelaleleri arasında yer alan “Suharladı Şelalesi” oldu.

Bolu, Ankara, İstanbul ve diğer çevre illerden gelen 43 doğasever, Bolu şehir merkezine 135 kilometre mesafe uzaklıkta bulunan, Göynük ilçesine bağlı Soğukçam Köyü mevkiindeki şelaleye doğa yürüyüşü gerçekleştirdi.

Zorluk derecesi 3 olan 11 kilometrelik doğa yürüyüşü, 4 saat sürdü.

Şelalede buz gibi suya girerek yorgunluk attılar

Doğaseverler, köylerin, derelerin ve yemyeşil çam ormanlarının arasından geçerek eşsiz güzelliği ile görenleri kendisine hayran bırakan Suharladı Şelalesi’ne ulaştı.

Metrelerce yüksekten akan suların görsel şölen sunduğu şelalede, yorgunluklarını su içerek ve buz gibi suya girerek atan doğa tutkunları, bölgedeki tarihi kalıntıları da inceledikten sonra Türk bayrağı açarak yürüyüşü sonlandırdı.

04 Temmuz 2019 653 okunma
admin

Bu yazarın açıklaması maalesef yok.

BENZER YAZILAR
YORUM YAP