• TurkishEnglishGermany

BİZDEN HABERLER

Özcan’dan Köse’ye Tam Destek

Safranbolu Belediye Başkanı ve Batı Karadeniz Kalkınma Birliği Meclis Başkanvekili Elif Köse, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’a biz ziyaret gerçekleştirdi. Yapılabilecek ortak çalışmaların ele alındığı görüşmede Başkan Özcan Köse’ye övgüler yağdırdı.

Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, Safranbolu’ya yapılacak hizmetler ve yenilikler için birçok belediyenin çalışmalarını yerinde görmeye devam ediyor. Köse son olarak komşu illerden Bolu Belediyesini ziyaret etti ve Belediye Başkanı Tanju Özcan ile bir görüşme gerçekleştirdi. Başkan Özcan; “Öncelikle yerel seçimlerde kazandığınız büyük başarıdan dolayı sizleri tebrik ediyorum, doğrusu Genel Merkezde bu başarıyı kimse beklemiyordu, hatta başka isimlerin adaylığı konuşuluyordu, ancak siz bir kadın olarak seçimlere katıldınız ve büyük bir zafer elde ederek hepimizi gururlandırdınız” dedi.

Yaklaşık 500 milyonluk bir borç ile belediyeyi devraldıklarını ifade ederek açıklamalarına devam eden Başkan Özcan; “Uyguladığımız tasarruf tedbirleri ve yarattığımız yeni kaynaklarla bütçemizde ciddi bir rahatlama sağladık, ancak bunları yaparken halkımıza söz verdiğimiz projelerimizi de hayata geçirmeye devam ettik, elbirliği içerisinde CHP’li belediyelerin farkını halkımıza göstereceğiz, Bolu belediyesi olarak Safranbolulu hemşehrilerimize yapacağınız hizmetlere her türlü katkıyı vermeye hazırız” şeklinde konuştu.

Başkan Özcan ayrıca üretime ve istihdama büyük önem verdiklerini ve bu amaç doğrultusunda belediye bünyesinde bir kooperatif kurduklarını belirtirken, aynı doğrultuda çalışmalar yapan Başkan Köse’ye desteğe de hazır olduklarını ifade etti.

Bolu Belediyesi’nin ve Köroğlu Organik ve Yöresel Ürünler Üretim ve Pazarlama Kooperatifinin tarımsal alanda yürüttüğü, tarım ve üretime dayalı çalışmalarını yerinde inceleyen başkan Köse, Safranbolu da tarımsal alanda yapılabilecek üretimler hakkında Kooperatif Başkanı ve BAKAB Encümen Üyesi Cevat Çatladı’dan bilgiler aldı.

Başkan Köse, tarımsal faaliyetlerin ülke açısından önemine değinirken; “Tüketen değil üreten bir belediye fikriyle üretim alanlarımızı artırıyoruz. Yazıköy’de bulunan 8 seramızda üretimlerimiz devam ediyor. Tarımsal üretim ve bunun doğrultusunda gerçekleşecek istihdam ilçemiz ve ülkemiz açısından önemli bir konu. Bolu belediyemizin başlattığı çalışmalar bizlere büyük ışık tuttu. Bizde belediyemize ait alanlarda üretimlerimizi artırarak sürdürmeyi hedefliyoruz. Ziyaretimiz sırasında Bolu Belediyesine ait Köroğlu Kooperatifinin başladığı kültür mantarı yetiştiriciliği alanında gündeme gelen işbirliği fırsatlarını değerlendirebiliriz. Kendileri üretimlerinin 300 kat fazlası bir taleple karşı karşıya olduklarını ve bizim üreteceğimiz ürünleri de seve seve pazarlayabileceklerini ifade ettiler, Sayın Başkana ve ekibine misafirperverliklerinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Ziyaretin ardından Köroğlu Organik ve Yöresel Ürünler Üretim ve Pazarlama Kooperatifi Başkanı ve BAKAB Encümen Üyesi Cevat Çatladı tarafından Başkan Köse’ye kooperatif tarafından üretilen yöresel organik ürünler hediye edildi.

admin

Bu yazarın açıklaması maalesef yok.

BENZER YAZILAR

Muzaffer Coşkun

1970 Düzce doğumlu İlk ve orta öğrenimimi Gölyaka'da tamamladı Anadolu Üniver ite i Tarım Önli an mezunu olup, halen Anadolu Üniver ite i Açıköğretim Fakülte i Siya et Bilimi ve Kamu...

Seda Oyar

1975 yılında İ tanbul'da doğdu İlk, orta ve li e eğitimini İ tanbul'da tamamlayan Oyar, 2009-2014 yılları ara ında AK Parti Abana Kadın Kolları Başkanı olarak görev yaptı 2017...

Serkan Civa

1980 E kipazar doğumludur Öğrenim hayatını E kipazar'da tamamlayan Civa, genç yaştan itibaren ticaretle uğraşmaktadır 2019 Yerel eçimlerinde Belediye Mecli Üye i eçilmiş ve Belediye...

Süleyman Yazkan

1977 Araç doğumlu İlkokulu Akıncılar köyü ilkokulunda, ortaokul ve li eyi Araç Li e i’nde okudu Anadolu Üniver ite i Spor Yönetimi Bölümü mezunu Araç Ziraat Oda ı Yönetim Kurulu...

YORUM YAP