• TurkishEnglishGermany

BLOG YAZILARI

MEHMET CEYLAN

Siyasetçi

Mehmet Ceylan, 1958 yılında Safranbolu’da doğdu. İlkokulu ve ortaokulu Safranbolu’da, liseyi Karabük Demir Çelik Lisesi’nde tamamladı.

1979 yılında Konya Selçuk Üniversitesi (Konya Devlet Mimarlık ve Mühendislik Akademisi) Makina Mühendisliği Bölümünü birincilikle bitirdikten sonra, 1981 yılında İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesinde (İstanbul Devlet Mimarlık ve Mühendislik Akademisi) aynı dalda Yüksek Lisans eğitimini tamamladı. 1989 – 1991 yılları arasında da ABD Western Illinois Üniversitesinde ekonomi alanında ikinci yüksek lisans eğitimini tamamladı.

1981 – 1985 yılları arasında Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi ve Orta Doğu Teknik Üniversitesinde Asistan ve Öğretim Görevlisi olarak çalıştı. 1986 – 1999 yılları arasında ise Devlet Planlama Teşkilatında Planlama Uzman Yardımcısı ve Uzman olarak çalıştı.

1999 – 2002 yılları arasında Karabük – Safranbolu ilçesi Belediye Başkanlığı görevini yürüttü. 2002 – 2007 yılları arasında 22. Dönem, 2007 – 2011 yılları arasında da 23. Dönem Karabük Milletvekili olarak TBMM’de görev yaptı.

  1. Dönem Milletvekilliği süresinde sırasıyla; Plan ve Bütçe Komisyonu ve AB Uyum Komisyonu üyelikleri ile Türkiye – AB Karma Parlamento Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. 23. Dönem Milletvekilliği süresinde ise Dışişleri Komisyonu Başkan Vekilliği ve NATO Parlamenterler Asamblesi üyeliği görevlerini yürüttü. TBMM’deki temsil süresince kuruluşunu gerçekleştirdiği, Türkiye – Suudi Arabistan Dostluk Grubu’nun 8 yıl süreyle başkanlığını üstlendi.

2011 seçimlerinin ardından Türkiye’de ilk kez uygulanmaya başlanan bakan yardımcılığı görevlerinden birine atandı ve Kalkınma Bakanlığı Bakan Yardımcılığı görevini üstlendi. 1 Kasım 2015 seçimlerinin ardından, Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcılığı görevine atanan Ceylan, halen Ak Parti Dış İlişkiler Başkan Yardımcılığı görevini sürdürmekte.

Mehmet Ceylan, evli ve 3 çocuk babası olup, iyi derecede İngilizce bilmektedir.

 

admin

Bu yazarın açıklaması maalesef yok.

BENZER YAZILAR

KÖKSAL TOPTAN

1943 yılında Rize’de doğdu İlkokulu, Ortaokulu ve li eyi Zonguldak’ta bitirdi 1966 Yılında İ tanbul Üniver ite i Hukuk Fakülte i’nden mezun oldu Zonguldak’ta erbe t avukatlık ve...

İSMET KAYA ERDEM

İ met Kaya Erdem 1928 yılında Safranbolu’da doğdu İlkokulu Kalealtı İlköğretim Okulu’nda okudu İ tanbul İkti adi ve Ticari İlimler Akademi inden mezun oldu Hazine Genel...

DR. CAHİT KARAKAŞ

Cahit Karakaş 1928 yılında Bartın'da doğdu 1946’da Erzurum Li e i’ni para ız yatılı olarak bitirdi, 1951’de İ tanbul Teknik Üniver ite i İnşaat Mühendi liği bölümünden mezun...

OSMAN ZEKİ ORAL

Re am Hattat Halil Kâzım Efendi'nin oğlu olan O man Zeki Oral 1925 yılında Karadeniz Ereğli’de doğdu İlk ve orta öğ­reniminden onra girdiği İ tanbul Gü­zel Sanatlar Akademi i'ni...

YORUM YAP