• TurkishEnglishGermany

BİZDEN HABERLER

Karabük turizmi çeşitleniyor

Türkiye farklı şehirlerde bulunan kayak merkezlerine bir yenisi de Karabük’te eklendi. Türkiye genelinde 52 olan kayak merkezlerinden 53.’sü Keltepe Kayak Merkezi günü birlik hizmet vermeye başladı.

2016 yılında Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yapımına başlanan Karabük Keltepe Kayak Merkezi kayak severlerin hizmetine sunuldu.

Karabük’ün 2 bin rakımlı Keltepe bölgesinde yer alan ve turizmde önemli bir destinasyon olması hedeflenen kayak merkezinde, saatte 2 bin 200 kişi taşıyabilen, 61 sandalyeli 873 metre uzunluğunda telesiyej, 690 metre uzunluğunda, 58 askı sandalyesi bulunan teleski, bayblift sistemleri kuruldu. 4 pistin yer aldığı tesiste, bir ve ikinci pistin uzunluğu bin 250 metre, üçüncü pist 607, dördüncü pist ise 869 metre uzunluğunda.

Tesisin hizmete girmesi için çok büyük emek ve bütçe harcandığını belirten Karabük Valisi Fuat Gürel, tesisin şehir turizmi ve prestiji açısından büyük önem arz ettiğini ifade etti. Vali Gürel; “Yoluyla ilgili sıkıntılar vardı onları giderdik. Pistlerin eksikleri vardı onları tamamladık. Kantinlerle ilgili kiralamalar yaptık, 6 aylığına onları kiraya verdik ve tesisi hizmete aldık” dedi.

Kar ezme makinesinin tesisin çalışabilmesi için önemli bir araç olduğunu ve onu da tedarik ettiklerini de kaydeden Gürel, “ Tesisimiz günübirlik kullanım için tamamen hazır halde. Bölge insanlarını kayak merkezimize bekliyoruz.  Zonguldak, Bartın, Karabük hattında böyle bir tesis, sadece Keltepe Kayak Merkezi’nde var. Bizim için önemli bir tesis, önemli bir merkez. Kışın 2-3 aylık süreçte kar turizmi için orayı kullanacağız. Ama bu tesisimizi doğa turizmi, yaz sporları ve kamp turizmi için de kullanabiliriz. Özellikle onun üzerinde yoğunlaşıyoruz. Değişik işlevler kazandırabilir miyiz, onları düşünüyoruz. Bunlara önümüzdeki süreçte bakacağız. Tesise bir otel kazandırılması gerekiyor. Onun da planlamasını yapmaya çalışıyoruz. Kayak merkezinin yapımında başta Mehmet Ali Şahin olmak üzere çok sayıda yöneticinin emeği var. Herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

admin

Bu yazarın açıklaması maalesef yok.

BENZER YAZILAR

Konserve Fabrikasının Temeli Atıldı

Bolu çiftçi ine, ekonomiye ve i tihdama önemli katkılar ağlayacak Bolu Belediye i Kon erve Fabrika ı’nın temel atma töreni gerçekleşti Törende konuşan Bolu Belediye Başkanı Tanju...

Safranbolu’da Festival Zamanı

22’inci Altın Safran Belge el Film Fe tivali 16-18 Eylül tarihleri ara ında gerçekleşti Profe yonel kategoride Ulaş To un'un belge eli en iyi film eçildi Kültürel değerlerin kültürel...