• TurkishEnglishGermany

BİZDEN HABERLER

İzmir’in yıldızı yine Batı Karadeniz

17’inci Travel Turkey Turizm Fuarı 7-9 Aralık 2023 tarihleri arasında İzmir’de gerçekleşti. Batı Karadeniz Kalkınma Birliği standı yine fuarın en gözde noktalarından biri oldu.

Batı Karadeniz Bölgesi bu yılda Travel Turkey İzmir Fuarı’nda Batı Karadeniz Kalkınma Birliği çatısı altında buluştu. Fuara; Düzce, Safranbolu, Kdz. Ereğli, Gerede ve Göynük belediyelerinin yanısıra, Düzce BELTUR A.Ş, Bolu Belediyesi Köroğlu Kooperatifi, Düzce Ticaret ve Sanayi Odası ile Kdz. Ereğli Belediyesi Kadının Gücü Kooperatifi katılırken, her yıl olduğu gibi bu yılda bölgesel bir tanıtım organizasyonu gerçekleştirildi.

Düzce Valisi Selçuk Aslan, Düzce Belediye Başkanı ve Batı Karadeniz Kalkınma Birliği Başkanı Dr. Faruk Özlü, Safranbolu Belediye Başkanı ve BAKAB Başkanvekili Elif Köse, Gölyaka Belediye Başkanı Yakup Demircan, Bolu Belediye Meclis Üyesi ve BAKAB Encümen Üyesi Cevat Çatladı, Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erdoğan Bıyık, Düzce Belediye Başkan Yardımcıları Oya Kocaman ve Burçin Sarıcan ile Safranbolu Belediye Başkan Yardımcısı Halil Bakkal BAKAB standında ev sahipliği yaparken; Konak’ın Karabüklü Kaymakamı Gökhan Görgülüarslan, Menderes Kaymakamı Cevat Çelik, Safranbolu eski Kaymakamı ve Foça Kaymakamı Mehmet Türköz, Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu, Edremit Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Çetin, Bergama TSO Başkanı Lütfi Kolat, Safranbolu TSO Başkanı Erol Altuntepe ve Düzce Belediyesi meclis üyeleri standı ziyaret eden belli başlı isimler oldu.

PİLAVLAR BAŞKAN ÖZLÜ’DEN
Düzce Belediye Başkanı ve Batı Karadeniz Kalkınma Birliği Başkanı Dr. Faruk Özlü, DüzceTSO Başkanı Erdoğan Bıyık ile birlikte fuar alanındaki Düzce standında ziyaretçiler için hazırlanan Konuralp pilavını misafirlere ikram etti. Konuralp pilavına hayran kalan birçok misafir Düzce’ye gelip hem turizm alanlarını ziyaret etmek hem de yemeklerini tatmak istediklerini söyledi.

“AMACIMIZ DÜZCE’MİZİ HER YÖNÜYLE TANITMAK”
Düzce’ye özgü yöresel ürünlerin yanı sıra bölgemizin tarihi ve turistik alanlarının da tanıtımının yapıldığı stantlara olan ilgiden dolayı memnuniyetini dile getiren Düzce Belediye Başkanı ve Batı Karadeniz Kalkınma Birliği Başkanı Dr. Faruk Özlü, “Uluslararası Turizm Ticaret Fuar ve Kongresi Türkiye’nin önde gelen turizm fuarlarından birisidir. Geçtiğimiz yıllarda da bu fuarlara katılmıştık. Şehrimizi ve bölgemizi Türkiye ölçeğinde tanıtmak istiyoruz. Bunun gibi büyük ölçekli katıldığımız fuarlarda çok başarılı çalışmalar gerçekleştirdik. Bu fuarda da şehrimizi ve Düzce’mizi tanıttık. Bölgemizin turizmine önemli katkılar sunacağına inandığımız bir fuar. Bu fuarda sadece biz değil, Batı Karadeniz Kalkınma Birliği’ne bağlı diğer şehirler de yer aldı. Aynı zamanda Düzce Ticaret ve Sanayi Odası da var. Fuarımız oldukça verimli geçti. Hedefimiz Düzce’mize daha fazla yerli ve yabancı turist gelmesini sağlamak aynı zamanda Düzce’mizin zenginliklerini tanıtmak. Büyük ölçekli fuarların kentimizin tanıtımına büyük katkı sağlayacağını düşünüyorum.  Düzce’mizin cazibe merkezi olması için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

DÜZCE’Yİ HER YÖNÜYLE TANITMAK İSTİYORUZ
BAKAB çatısı altındaki Düzce standını yalnız bırakmayan Düzce Valisi Selçuk Aslan, Batı Karadeniz’in özgün bir coğrafya olduğunu ve burayı turizm severlere tanıtmak için uluslararası fuarların önemli olduğunu kaydederek; “Batı Karadeniz Kalkınma Birliği şemsiyesi altında Batı Karadeniz’deki belediyelerimiz ile birlikte buradayız. Özelde Düzce’yi genelde Batı Karadeniz bölgesini tüm turizm severlere tanıtmak istiyoruz. Batı Karadeniz özgün bir coğrafya. Özellikle Düzce yüzde 65 orman varlığıyla, şelaleleriyle, tur alanlarıyla, yaylalarıyla, doğa ve kültür turizmi adına önemli bir lokasyon. Turizm bizim öne çıkarmak istediğimiz başlıklardan bir tanesi. Bu konuda gerek altyapı oluşturulması gerekse teşviklerle üst yapının oluşturulması noktasında yoğun bir gayret içerisindeyiz. Düzce olarak önemli bir avantajımız var. Türkiye nüfusunun yüzde 40’ı iki saatlik, yani günü birlik mesafe içerisinde. Bu bizler açısından önemli bir pazar etkisi oluşturuyor. Düzce’nin bulunduğu alandaki tarih, coğrafya ve gastronomi anlamındaki çok kültürlü geniş mutfağı Düzce’nin turizm noktasında da bir marka değeri oluşturabilmesine imkân sağlayacağına inanıyoruz. Bu noktada hem hazırlıklarını yapıyoruz hem tanıtımını yapıyoruz. Düzce’yi uluslararası fuarlarda tanıtmaya gayret göstereceğiz” şeklinde konuştu.
 

 

 

 

admin

Bu yazarın açıklaması maalesef yok.

BENZER YAZILAR

Biz birlikte güzeliz

Batı Karadeniz Kalkınma Birliğinin 2024-2029 dönemi ilk toplantı ı birliğin merkezi olan Safranbolu’da gerçekleşti  Son derece yük ek bir katılımın olduğu ve bölge el birliğin...

Ahmet Şahin

1967 yılında Karabük Ovacık İlçe inde doğdu İlk, orta ve li e öğrenimini ovacıkta tamamladı Vatani görevini tamamladıktan onra 1991 yılımda Ovacık Belediye Başkanlığında emlak...

YORUM YAP