• TurkishEnglishGermany

BİZDEN HABERLER

Ereğli’de festival coşkusu

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde bu yıl 21’incisi düzenlenen Uluslararası Sevgi, Barış ve Dostluk Festivali kortej ile başladı. 

Kdz. Ereğli 21. Uluslararası Sevgi, Barış ve Dostluk Festivali kortej yürüyüşü ile başladı. Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş, CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş ve protokol üyelerinin de katılımıyla başlayan kortej yürüyüşü Anıt Önü’nde kurulan sahnede tamamlandı. Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık ve protokol üyelerinin halkı selamlamasıyla birlikte saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu.

Posbıyık; “Özlemişiz..”

Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Atatürk Anıtı önünde yaptığı konuşmada,  beş senenin ardından yeniden sevgi barış dostluk dediklerini ifade ederek şunları söyledi: “Sizleri özlemişiz. Festivali, sanatı, kültürü özlemişiz. Müziği özlemişiz. Bunların hepsiyle sizleri buluşturmak istedik. En çok da sizin sevgi barış dostluk diye bağırmanızı özledim.  Ünlü sanatçılar olduğu için hep sanatçılardan bahsederler ama inanın adım adım dolaşacaksınız, Karadeniz Ereğli’de ağırlığın sanatta ve kültürde olduğunu göreceksiniz. El sanatları sergileri, yurt dışından gelen sanatçılar, plajımızda köpük şovlar, inanılmaz eğlenceler hazırladık. Vatandaşlarımız doğa yürüyüşlerine gidecekler. Kandilli varageline götürecek ekiplerimiz  var. Yani tam bir sanat ve kültür festivali hazırladık.

Festivali bir kentin en önemli unsurlarından biri olarak kabul ediyorum.  Festivali yaptığınız zaman kentinizi tanıtacaksınız, onu marka kent yapacaksınız. Marka kent olma yolunda hızla ilerleyeceğiz inşallah.  Karadeniz Ereğli’yi Türkiye’nin, Avrupa’nın her tarafında tanıtmaya devam edeceğiz.

Siz değerli hemşerilerime her şeyin en güzeli yakışır diyerek yola çıktık ve bu festivali hazırladık. İş zamanı çalışacağız, bütün gayretimizle devletimize, halkımıza  hizmet edeceğiz, işyerlerimize hizmet edeceğiz ama eğlenceye geldiği zaman da eğleneceğiz. Türkiye’de ekonomik sıkıntılar var. Sizlerden rica ediyorum, üç gün boyunca kafanızı tamamen boşaltmanızı, sanatla, müzikle kültürle yaşamanızı istirham ediyorum. Bütün hazırlıklarımızı buna göre yaptık. Sizlerin mutlu olması en büyük dileğimiz. Bu duygularla 21. Festivalimizin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.”

Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş da “Ereğli anlaşılan uzunca bir süredir hasretini çektiği festival günlerine kavuştu. Bugün kortej yürüyüşü ile festivali başlatmış bulunuyoruz. Ereğli’de gördüğümüz başkanımızın da ifade ettiği gibi gerçekten sevgi, barış ve dostluk ve hoşgörü. Ereğli içiyle barışık bir kent. Sizlere teşekkür ediyoruz. Kdz. Ereğli bölgemizde her vesile ile farklılığını ortaya koyuyor. Enerjisiyle, gelişmişliğiyle, sanayisiyle, alt yapısı ve üst yapısıyla, güzel insanlarıyla gerçekten Kdz. Ereğli özel bir yer” diye konuştu.

Barış güvercinlerinin uçurulmasının ardından festival meşalesi yakıldı. Yerli ve yabancı halk dansları gösterileri ile festival devam etti.

Gülşen Ereğli’yi coşturdu

Kdz. Ereğli Belediyesi tarafından bu yıl 21.’si düzenlenen Uluslararası Sevgi, Barış ve Dostluk Festivali’nin ilk gününde ünlü pop müziği sanatçısı Gülşen sahne aldı. Ünlü sanatçı yaklaşık iki saat boyunca sahnede kaldı. Hareketli ve yavaş parçaları ile hayranlarına unutulmaz bir gece yaşatan ünlü sanatçı, pop müziği sanatçısı Murat Boz ile birlikte söylediği parçayı seslendirdi.
Kendisinin Ordulu olduğunu ifade eden Gülşen, Kdz. Ereğli’de düzenlenen festivalde olmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirtti. Ünlü sanatçı, Karadeniz’in tüm şehirlerini çok sevdiğini söyledi. Sanatçı, “Bir ihtimal biliyorum”, “Yatcaz Kalkcaz”, “Dan Dan”, “Of Of”, “İltimas”, “Saz mı Caz mı” parçalarını seslendirirken alanı dolduran binlerce kişi de şarkılara eşlik etti.
Yıldız Tilbe’nin şarkılarının seslendirildiği projede “Delikanlı” isimli parçayı seslendirdiğini hatırlatan sanatçı, “Bu parçayı da okumak benim gibi delikanlı birine yakışırdı” diyerek şarkıyı hayranları ile birlikte okudu.

Final Kuzeyin Oğlunun

Festivalin ilk gününde finalde ünlü sanatçı Volkan Konak sahne aldı. Konak, “Aleni Aleni, “Göklerde Kartal Gibiyim”, “Kekli Gibi, “Tahir ile Zühre” isimli parçalarını seslendirdi. Sanatçıya hayranları da ünlü sanatçıya eşlik etti.

admin

Bu yazarın açıklaması maalesef yok.

BENZER YAZILAR

Türk Dünyasının yaşayan efsanesi Düzce’de

Düzce Belediye i imkânları ile geçtiğimiz Haziran ayında temeli atılan Kırım Türkleri Eğitim ve Kültür Merkezi düzenlenen görkemli tören ile hizmete açıldı Açılışta Kırım...

İzmir’in yıldızı yine Batı Karadeniz

17’inci Travel Turkey Turizm Fuarı 7-9 Aralık 2023 tarihleri ara ında İzmir’de gerçekleşti Batı Karadeniz Kalkınma Birliği tandı yine fuarın en gözde noktalarından biri...

Antalya’da Batı Karadeniz rügarı esti

12’inci Yöre el Ürünler Fuarı ( YÖREX) 2-5 Ka ım tarihleri ara ında Antalya’da gerçekleşti Batı Karadeniz Kalkınma Birliği (BAKAB) üye i belediyeler, birlik yönetimi tarafından...

Amiral gemisinde festival coşkusu

Türkiye 6 Kanyon ve Doğa Sporları Fe tivali 10 - 13 Ağu to tarihlerinde Ka tamonu Pınarbaşı’nda gerçekleşti Fe tivalin onur konuğu i e ilçenin gururu Tarım ve Orman Bakanı İbrahim...

YORUM YAP