• TurkishEnglishGermany

BİZDEN HABERLER

Devrek Belediyesinden Sepet Örgü Kursu

Devrek Belediyesinin, hem yöresel el sanatlarını geliştirmek, hem de kursu başarıyla bitirenlerin ekonomik gelir elde etmelerini sağlamak amacıyla başlattığı “Sepet Örgü Kursu” büyük ilgi görüyor.

Devrek Belediyesi tarafından Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü eğitim sınıflarında açılan ve 5 grup halinde devam eden kursa 60’ın üzerinde kursiyer katılıyor. Kursiyerlerin malzemeleri de belediye tarafından karşılanıyor.

Sepet Örgü Kursu’nu ziyaret ederek kursiyerlerin çalışmalarını yerinde inceleyen Devrek Belediye Başkanı ve Batı Karadeniz Kalkınma Birliği Encümen Üyesi Çetin Bozkurt kurs ile ilgili yaptığı açıklamada; “Kursiyerlerimizin kursumuzda sepet örme sanatını öğrenerek aile ekonomilerine katkıda bulunmalarını hedefliyoruz. Kısacası üreten, var eden insanlar yetiştirmeyi amaçlıyoruz. Burada görüyorum ki her bir kursiyerimizde öğrenme heyecanı var, merakı var. Bu kursları daha da çeşitlendireceğiz. Üretme, ekonomik değer yaratma, el sanatlarını, becerilerini geliştirme, işgücüne katılma, eğitim alma konularında Halk Eğitim Müdürlüğümüzden destek alacağız. Kursiyerlerimizin çoğunluğunun kadın olması da bizleri ayrıca mutlu ediyor. Hedefimiz; kadınıyla ve erkeğiyle üreten bir Devrek. Bu vesileyle değerli eğitmenimiz Ayşegül Yurttadur hocamıza ve kursiyerlerimize teşekkür ediyorum.” Şeklinde konuştu.

admin

Bu yazarın açıklaması maalesef yok.

BENZER YAZILAR

Katı Atıklar Yakıta Dönüşüyor

Karabük'te kurulan te i ile yılda yaklaşık 150 ton doğada yok edilemeyen katı atık bertaraf edilerek pirolitik yakıta dönüştürülecek Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Karabük...

Bakan Varank Gerede Organize Sanayi Bölgesinde

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mu tafa Varank, Gerede Organize Sanayi Bölge i’nde avunma anayi alanında üretim yapacak firmada incelemelerde bulundu Bakan Varank, “Türkiye'nin ihtiyacı olan...