• TurkishEnglishGermany

BİZDEN HABERLER

Devrek Belediyesinden Sepet Örgü Kursu

Devrek Belediyesinin, hem yöresel el sanatlarını geliştirmek, hem de kursu başarıyla bitirenlerin ekonomik gelir elde etmelerini sağlamak amacıyla başlattığı “Sepet Örgü Kursu” büyük ilgi görüyor.

Devrek Belediyesi tarafından Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü eğitim sınıflarında açılan ve 5 grup halinde devam eden kursa 60’ın üzerinde kursiyer katılıyor. Kursiyerlerin malzemeleri de belediye tarafından karşılanıyor.

Sepet Örgü Kursu’nu ziyaret ederek kursiyerlerin çalışmalarını yerinde inceleyen Devrek Belediye Başkanı ve Batı Karadeniz Kalkınma Birliği Encümen Üyesi Çetin Bozkurt kurs ile ilgili yaptığı açıklamada; “Kursiyerlerimizin kursumuzda sepet örme sanatını öğrenerek aile ekonomilerine katkıda bulunmalarını hedefliyoruz. Kısacası üreten, var eden insanlar yetiştirmeyi amaçlıyoruz. Burada görüyorum ki her bir kursiyerimizde öğrenme heyecanı var, merakı var. Bu kursları daha da çeşitlendireceğiz. Üretme, ekonomik değer yaratma, el sanatlarını, becerilerini geliştirme, işgücüne katılma, eğitim alma konularında Halk Eğitim Müdürlüğümüzden destek alacağız. Kursiyerlerimizin çoğunluğunun kadın olması da bizleri ayrıca mutlu ediyor. Hedefimiz; kadınıyla ve erkeğiyle üreten bir Devrek. Bu vesileyle değerli eğitmenimiz Ayşegül Yurttadur hocamıza ve kursiyerlerimize teşekkür ediyorum.” Şeklinde konuştu.

admin

Bu yazarın açıklaması maalesef yok.

BENZER YAZILAR

Biz birlikte güzeliz

Batı Karadeniz Kalkınma Birliğinin 2024-2029 dönemi ilk toplantı ı birliğin merkezi olan Safranbolu’da gerçekleşti  Son derece yük ek bir katılımın olduğu ve bölge el birliğin...

Ahmet Şahin

1967 yılında Karabük Ovacık İlçe inde doğdu İlk, orta ve li e öğrenimini ovacıkta tamamladı Vatani görevini tamamladıktan onra 1991 yılımda Ovacık Belediye Başkanlığında emlak...

YORUM YAP