• TurkishEnglishGermany

BİZDEN HABERLER

Bartın’ı cazibe merkezi haline getirecek

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın ve Devlet Su İşleri yetkilileri, Bartın Irmak Islah ve Rekreasyon Projesi’nin yapılacağı alanda incelemelerde bulundu. İnceleme sonrası açıklamalarda bulunan Devlet Su İşleri Bölge Müdürü İbrahim Yaroğlu, Bartın’ın yıllardır büyük bir heyecanla beklediği projenin bu yıl içerisinde ihaleye çıkacağını belirtti.

DSİ 23. Bölge Müdürü İbrahim Yaroğlu ve uzman ekip ile Kemerköprü bölgesinde incelemelerde bulunan Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın; “Kent merkezimizin simgesi olan, şehrimizin güzelliklerine güzellik katan Bartın Irmağımızın ıslah projesine ön hazırlık amacıyla valiliğimiz koordinesinde bir inceleme gezisi yaptık. Devlet Su İşleri Bölge Müdürlüğümüzün ekip olarak katıldığı inceleme turunda çeşitli değerlendirmelerde bulunduk. Belediye olarak şehrimiz açısından son derece önemli olan ve ilimiz turizmine büyük bir değer katacağını düşündüğümüz projede üzerimize düşen her türlü görevi yapmaya hazırız. Sıkıntı olmadığı takdirde bu sene içinde ihale edileceğini söylüyorlar. Şayet gerçekleşirse, Bartın için çok önemli olan, bugüne kadar belki de yapılacak en önemli projeyi gerçekleştirmiş olacağız” şeklinde duygularını paylaştı.

DSİ Bölge Müdürü Yaroğlu’da, Bartın’ın en önemli projelerinden biri olan Bartın Irmağı ıslahının 2016 yılından bu yana yatırım programında yer aldığını, projenin ayrıca Türkiye’nin de en büyük taşkın koruma programlarından biri olduğunu belirtti. Projenin, Bartın şehir merkezini taşkından korurken, aynı zamanda kenti turistik bir cazibe merkezi haline getirecek bir çalışma olduğuna dikkat çeken Yaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Başkanımızla birlikte proje alanında bir inceleme yaptık. En son rötuşları beraber nasıl yapacağımızı kararlaştırdık. İnşallah en kısa sürede çalışmalara başlarız diye düşünüyoruz. Tabi bu bir süreç. Tasarruf tedbirlerinden dolayı bu tür büyük yatırımların hayata geçmesi biraz zaman alacak, ancak burada bir adım atmamız gerekiyor, o adım da ihale aşaması. Projenin ihalesini en kısa sürede yapıp çalışmalara bir an önce başlamak istiyoruz. Şehir merkezinden geçen Kozcağız Çayı ve Bartın Çayı birleşerek Bartın Irmağı’nı oluşturuyor. Bu bölgeyi ve yan kollarının olduğu bölgeyi de taşkından koruyacağız. Projenin bölgeyi bir cazibe merkezi haline getireceğine inanıyoruz. Projeyi, hem taşkın koruma hem de rekreasyon projesi olarak birlikte ele alıyoruz. İnşallah kısa sürede tamamlanır ve Bartın’a güzel bir eser kazandırılmış olur.”

admin

Bu yazarın açıklaması maalesef yok.

BENZER YAZILAR

Konserve Fabrikasının Temeli Atıldı

Bolu çiftçi ine, ekonomiye ve i tihdama önemli katkılar ağlayacak Bolu Belediye i Kon erve Fabrika ı’nın temel atma töreni gerçekleşti Törende konuşan Bolu Belediye Başkanı Tanju...

Safranbolu’da Festival Zamanı

22’inci Altın Safran Belge el Film Fe tivali 16-18 Eylül tarihleri ara ında gerçekleşti Profe yonel kategoride Ulaş To un'un belge eli en iyi film eçildi Kültürel değerlerin kültürel...