• TurkishEnglishGermany

BİZDEN HABERLER

BAKAB Meclis Toplantısı Gerede’de Gerçekleştirildi.

Batı Karadeniz Kalkınma Birliği (BAKAB) Kasım dönemi meclis toplantısı Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar’ın ev sahipliğinde Gerede’de gerçekleştirdi.

 

Düzce’de yaşanan deprem nedeniyle, Düzce Belediye Başkanı ve Batı Karadeniz Kalkınma Birliği Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün katılamadığı toplantıya, Gerede Belediye Başkanı ve BAKAB Meclis Başkanvekili Mustafa Allar başkanlık etti.

Genel kurula; Eskipazar Belediye Başkanı Hüseyin Dönmez, Eflani Belediye Başkanı İbrahim Ertuğrul, Ovacık Belediye Başkanı Yakup Narter, Gökçebey Belediye Başkanı Vedat Öztürk, Pınarbaşı Belediye Başkanı Şenol Yaşar, Karabük Belediye Başkan Yardımcısı Seher Berker, Ereğli Belediye Başkan Yardımcısı Haluk Okur, BAKAB Encümen Üyesi Cevat Çatladı ve Meclis Üyeleri katıldı.

 

Gündemdeki maddelerin görüşülerek karara bağlandığı toplantının açılışında konuşan Gerede Belediye Başkanı ve Meclis Başkanvekili Mustafa Allar; “ Birlik Başkanımız ve Sayın Bakanımız hepimizin malumu olan Düzce’de yaşanan deprem nedeniyle bugün aramızda olamadılar. Yüce Allah’tan niyazımız bölge ve ülke olarak bu tür afetleri bizlere bir daha yaşatmasın. Şahsım ve birliğimiz adına Sayın Başkanımızın şahsında tüm Düzceli kardeşlerimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Batı Karadeniz Kalkınma Birliğimiz bölgesel birliğimizi sergileme ve ortak turizm destinasyonu oluşturulması açısından bizim için son derece önemli. Bugün görüşeceğimiz program dâhilinde önümüzdeki yılda bölgemizin tanıtımına yönelik hep birlikte güzel çalışmalar yapacağız. Bunun ilk ayağını da Aralık ayında BAKAB çatısı altında hep birlikte katılacağımız, 16. Travel Turkey İzmir Fuarı oluşturuyor. Amacımız, Sayın Birlik Başkanımızın önderliğinde başta turizm olmak üzere her alanda beklenilen çalışmaları gerçekleştirmek ve bölgemizi hak ettiği noktaya getirmek” şeklinde konuştu.

Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar daha sonra genel kurula Gerede’de yapılan çalışmalarla ilgili bir sunum gerçekleştirdi.

İlçede hayata geçirilen modern Dericilik OSB ile Gerede’nin sektörde ülkede ve dünyada söz sahibi bir noktaya geldiğini belirten Allar, yalnızca bu sektörde yaklaşık 3 bin kişinin istihdam edildiğini ve dericilik alanında Avrupa’nın lideri kabul edilen İtalya’ya ihracat yapar noktaya geldiklerini belirtti.

Başkan Allar ayrıca, 12 yıldır kapalı bulunan Gerkonsan’da kurulacak fabrika ile Türk İHA, SİHA ve F-16’larının kullandığı mühimmatların Gerede’de üretileceğini ve 2023 yılında faaliyete geçecek fabrikada yaklaşık 1000 kişinin istihdam edileceğini belirtti.

Allar, ilçedeki tarihi han ve kervansarayları restore ederek turizme kazandırdıklarını ve yatak kapasitesini de 800’e çıkarttıklarını söyleyerek sunumunu tamamladı.

admin

Bu yazarın açıklaması maalesef yok.

BENZER YAZILAR

Antalya’da Batı Karadeniz rügarı esti

12’inci Yöre el Ürünler Fuarı ( YÖREX) 2-5 Ka ım tarihleri ara ında Antalya’da gerçekleşti Batı Karadeniz Kalkınma Birliği (BAKAB) üye i belediyeler, birlik yönetimi tarafından...

Amiral gemisinde festival coşkusu

Türkiye 6 Kanyon ve Doğa Sporları Fe tivali 10 - 13 Ağu to tarihlerinde Ka tamonu Pınarbaşı’nda gerçekleşti Fe tivalin onur konuğu i e ilçenin gururu Tarım ve Orman Bakanı İbrahim...

Bartın’ın yeni başkanı Fırıncıoğlu

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın’ın 2023 Genel Seçimlerinde Milletvekili Adaylığı için 2009 yılından bu yana ürdürdüğü Belediye Başkanlığı görevinden i tifa etme inin...

Başkan Özlü mega projelerine devam ediyor

Düzce Belediye Başkanı ve Batı Karadeniz Kalkınma Birliği Başkanı Dr Faruk Özlü’nün 3,5 yıldır üzerinde çalıştığı ve şehir merkezi içme uyu teminin ke inti iz, ağlıklı...

YORUM YAP