• TurkishEnglishGermany

BİZDEN HABERLER

İzmir’de BAKAB Rüzgarı

Türkiye’nin en önemli turizm fuarlarından biri olan Travel Turkey İzmir kapılarını 15’inci kez 2-4 Aralık tarihleri arasında ziyaretçilerine açtı. Fuarın en çok ilgi gören stantlarından biri, 7 belediye ve 5 üretim kooperatifinin yer aldığı Batı Karadeniz standı oldu.

Kültür ve Turizm Bakanlığı himayelerinde, İZFAŞ ve TÜRSAB FUARCILIK A.Ş. işbirliği ile her yıl dünyanın dört bir yanından turizm profesyonellerini bir araya getiren ve Türkiye’nin en büyük uluslararası turizm fuarlarından biri olan Travel Turkey İzmir, 15’inci kez 2-4 Aralık 2021 tarihlerinde Fuarizmir’de kapılarını açtı. 3 gün süren fuarın en dikkat çeken stantlarından biri de Batı Karadeniz Kalkınma Birliği standı oldu. Düzce Belediyesi, Bolu Belediyesi, Karadeniz Ereğli Belediyesi, Safranbolu Belediyesi, Gerede Belediyesi, Amasra Belediyesi ve Göynük Belediyesinin yer aldığı BAKAB standı binlerce ziyaretçi tarafından gezildi.

Fuarın ilk gününde Düzce Belediye Başkanı ve aynı zamanda Batı Karadeniz Kalkınma Birliği Başkanı Dr. Faruk Özlü, BAKAB Meclis Başkanvekili ve Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, Amasra Belediye Başkanı Recai Çakır misafirlerini BAKAB standında ağırladı. Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan, İzmir Valisi Selim Köşker, Diyarbakır Valisi Münir Karaoğlu, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan,  İzmir Ticaret Odası Başkanı Mahmut Özgener, ve TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya açılış töreninin ardından BAKAB standını ziyaret etti.

Amacımız bölgesel sinerjiyi yakalamak”

Travel Turkey fuarının verimli geçeceğine inandığını kaydeden BAKAB Başkanı Dr. Faruk Özlü; “Travel Turkey İzmir farına Batı Karadeniz Kalkın Birliği olarak katıldık. Güçlü bir açılış oldu ve güçlü bir katılım var. Batı Karadeniz bölgesini turizm açısından geliştirip güçlendirmek için bu fuara katılmak son derece önemli. Bu fuarın hazırlanmasında ve katılım sağlanmasında katkı sağlayan arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum.

Her bir ilin tek başına yapacağı turizm faaliyetleri çok büyük bir sinerji meydana getirmez. İstanbul’dan, Ankara’dan ya da Türkiye’nin farklı noktalarından bir bölgeye seyahat için yapılacak olan düzenlemeler ve yapılan organizasyonlar daha büyük sinerji meydana getirir. Kastamonu’dan Düzce’ye kadar bir hat düşünün, Kastamonu, Karabük, Safranbolu, Bartın gibi illerimizi kapsayan bir organizasyon güçlü bir sinerji meydana getirir. Birlik olarak bölgenin turizm potansiyelinin tetiklenmesine katkı sağlamak istiyoruz.  Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Tanıtıma devam edeceğiz”

Safranbolu Belediye Başkanı ve BAKAB Meclis Başkanvekili Elif Köse ise; “Amacımız bir dünya kenti olan Safranbolu’muzu tüm değerleriyle tanıtırken, turizm potansiyelini harekete geçirmek. Fuarlar tanıtımın ana noktalarıdır. Bu nedenle böyle etkinlikleri çok iyi değerlendirmeliyiz. Elimizden geldiği kadar yurtiçi ve yurtdışı fuarlarına katılarak şehrimizi tanıtmaya devam edeceğiz, İzmir’in güzel insanları Safranbolu’muza çok büyük ilgi gösteriyorlar” şeklinde konuştu.

Travel Turkey İzmir’e, Birlik Başkanı Dr. Faruk Özlü, Meclis Başkanvekili Elif Köse, Amasra Belediye Başkanı Recai Çakır’ın yanı sıra; Safranbolu Belediye Başkan Yardımcısı Halil Bakkal, Bolu Belediye Meclis Üyesi ve BAKAB Encümen Üyesi Cevat Çatladı, Bolu Belediye Meclis Üyesi Ahmet Fidan, Düzce Belediyesi Meclis Başkanvekili Mesut Sancaklı, Meclis Üyeleri Hasan Günden, Bayram Ali Kubilay, Güler Güneş, Burak Coşkun, Oya Kocaman, İlknur Bahar, Murat Aydın, İlknur Yıldırım ve Nurullah Yıldız katıldı.

Ayrıca Bolu Belediyesi Köroğlu Kooperatifi, Düzce Belediyesi BELTUR A.Ş, başkanlığını Neriman Posbıyık’ın yaptığı Karadeniz Ereğli Kadın Gücü Kooperatifi, Göynük Üreten Eller Kadın Kooperatifi ve Safranbolu Turizm İşletmecileri Derneği de yöresel ürünlerle organizasyona destek verdi.

 

 

 

 

admin

Bu yazarın açıklaması maalesef yok.

BENZER YAZILAR

Türk Dünyasının yaşayan efsanesi Düzce’de

Düzce Belediye i imkânları ile geçtiğimiz Haziran ayında temeli atılan Kırım Türkleri Eğitim ve Kültür Merkezi düzenlenen görkemli tören ile hizmete açıldı Açılışta Kırım...

İzmir’in yıldızı yine Batı Karadeniz

17’inci Travel Turkey Turizm Fuarı 7-9 Aralık 2023 tarihleri ara ında İzmir’de gerçekleşti Batı Karadeniz Kalkınma Birliği tandı yine fuarın en gözde noktalarından biri...

Antalya’da Batı Karadeniz rügarı esti

12’inci Yöre el Ürünler Fuarı ( YÖREX) 2-5 Ka ım tarihleri ara ında Antalya’da gerçekleşti Batı Karadeniz Kalkınma Birliği (BAKAB) üye i belediyeler, birlik yönetimi tarafından...

Amiral gemisinde festival coşkusu

Türkiye 6 Kanyon ve Doğa Sporları Fe tivali 10 - 13 Ağu to tarihlerinde Ka tamonu Pınarbaşı’nda gerçekleşti Fe tivalin onur konuğu i e ilçenin gururu Tarım ve Orman Bakanı İbrahim...

YORUM YAP