• TurkishEnglishGermany

BİZDEN HABERLER

Başkan Bozkurt’tan Almanya ve Belçika Çıkartması

Resmi temaslarda bulunmak üzere Devreklilerin yoğunlukta yaşadığı Almanya ve Belçika’ya bir iş ziyareti gerçekleştiren Devrek Belediye Başkanı ve BAKAB Encümen Üyesi Çetin Bozkurt, Maasmechelen, Genk ve Houthalen belediyelerini ziyaret etti.

Türklerin yoğun olarak yaşadığı Maasmechelen Belediyesini ziyaret eden Başkanı Çetin Bozkurt’u, Belediye Başkanı Raf Terwingen, Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Uzun ve Belediye Meclis Üyesi Serdar Karalı karşıladı. Başkan Terwingen ile samimi bir ortamda görüşme yapan Başkan Çetin Bozkurt, belediyenin çalışmaları hakkında bilgiler aldı, görüş alışverişinde bulundu.

Başkan Bozkurt’un ziyaretinden duyduğu memnuniyeti ifade eden Maasmechelen Belediye Başkanı Raf Terwingen, iki belediyenin kardeş belediye olabileceğini ve çalışmalara Eylül ayında başlamak istediklerini belirtti. Başkan Bozkurt da, Başkan Terwingen’in bu teklifini olumlu karşıladıklarını belirterek, bu konuda gerekli çalışmaların başlatılacağını söyledi.

Daha sonra Genk Belediyesi’ne geçen Başkan Çetin Bozkurt’u burada, Türk kökenli Belediye Meclis Üyeleri Yılmaz Kurtal ve Erhan Yılmaz karşıladı. Burada da belediyenin çalışmaları hakkında görüş alışverişinde bulunuldu ve samimi ortamda iki belediyenin nasıl işbirliği yapabilecekleri konusunda görüşmeler yapıldı.

Başkan Bozkurt’un ziyaretinin son durağı ise, Devrek Belediyesi ile kardeş belediye olan Houthalen oldu. 2005 yılında imzalanan protokolle kardeş belediye olan Houthalen Belediyesini ziyaret eden Başkan Bozkurt’u burada, Houthalen Belediye Başkanı Alain Yzermans, “Hoşgeldiniz, merhaba” diyerek karşıladı.

Belediye Başkan Yardımcıları Mustafa Aytar ve Muhammet Oktay’ın da hazır bulunduğu ziyarette, başkanlar çalışmaları hakkında bilgi alışverişinde bulundu, kardeş belediyelerin daha aktif işbirliği yapmaları konusunda görüş birliği yaptı.

Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, Almanya ziyaretleri kapsamında; Essen Başkonsolosu Tolga Şimşir, Düsseldorf Başkonsolosu Ayşegül Gökçen Karaaslan ve Almanya’nın çeşitli liglerinde mücadele eden ve bünyesindeki birçok Türk gencine spor yapma imkânı sunan Herne Fırtına Spor Kulübü’ne birer ziyaret gerçekleştirdi.

Avrupa Devrekliler Derneği’ni de ziyaret eden Başkan Bozkurt, yurt dışında yaşayan gurbetçilerle bir araya gelerek görüş alışverişinde bulundu, talep ve önerileri dinledi.

 

admin

Bu yazarın açıklaması maalesef yok.

BENZER YAZILAR

EMITT-2022’ye Batı Karadeniz Damgası

Dünyanın en büyük 5 turizm fuarından biri olan Doğu Akdeniz Ulu larara ı Turizm ve Seyahat Fuarı (EMITT-2022), 9-12 Şubat tarihleri ara ında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde 25 kez...

Araç kışın da ayrı güzel

Yaylaları ve muhteşem doğa ıyla ünlü Araç’ın kış güzelliklerini tanıtmak amacıyla 1 Ka tamonu Araç Yayla Kış Fe tivali düzenlendi 28-29 Oca tarihlerinde düzenlene Fındıklı...

YORUM YAP